top of page
  • cercinli

Görme Engelli Dernekleri ile Hissedilebilir Yüzey Ürün ve Uygulama Degerlendirme Çalısmaları

CRC ekibi hissedilebilir yüzey, (görme engelli yolu) üretimi ve uygulamaları ile ilgili çalışmalarına yurtiçi ve yurtdışında hız kesmeden devam ederken, hissedilebilir yüzey uygulamalarından istifade etmesi amaçlanan görme engelli bireyler ve görme engellilerin oluşturduğu sivil toplum kuruluşları ile değerlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda CRC Ekibi, 19 Nisan 2014 tarihinde Eskişehir'de yaşayan görme engelliler ve GÖRSEM Görme Engelliler Dayanışma Derneği Eskişehir Şubesi ile değerlendirme çalışmasını tamamladı.

CRC hissedilebilir yüzey Eskişehir şubesinin yapmış olduğu ve halen yapımı devam eden projelerle ilgili GÖRSEM gönüllüleri ve hissedilebilir yüzey uygulamaları devam eden kurum idarecilerinin katılımı ile gerçekleştirilen çalışmada TS ISO 23599 ve TS 13536 standartları paralelinde mutabık kalınan değerlendirmeler ışığında hissedilebilir yüzey uygulama çalışmaları devam ediyor.

CRC ekibi olarak, GÖRSEM Görme Engelliler Dayanışma Derneği Eskişehir Şubesi gönüllülerine ve ilgili kurum idarecilerine çalışmalarımıza sağlamış oldukları katkı sebebiyle teşekkür ediyoruz.

35 görüntüleme0 yorum
bottom of page