top of page
Kılavuz izli tabansız çubuk hissedilebilir yüzey

ÜRÜNLERİMİZ

CRC, ürettiği ürünlerde ve verdiği hizmetlerde kalitesine ve adına duyulan güveni en önemli varlığı olarak benimsemiştir. CRC markasının değeri, ürün-hizmet kalitesiyle ve adına duyulan güvenle özdeşleşmiştir. İşimizdeki başarının, sektördeki tecrübemize, kaliteli ürün ve uygulamalarımıza bağlı olduğunun bilincindeyiz. Toplumsal Fayda için yeni ürünler üretir, üretim ve uygulamalarımızda bilim ve teknolojiden yararlanırız. Hissedilebilir yüzey ürünlerimiz, İstanbul-Ankara ve Kayseri Sanayi Bölgelerinde bulunan son teknoloji üretim tesislerinde, termoplastik poliüretan, paslanmaz çelik, beton, kompozit, mikronize beton, mineral kompozit, polimer ve metal birleşimi hibrit, polyamid vb. çeşitli hammaddeler kullanılarak üretilmektedir.

40x40 cm, 30x30 cm ve 60x60 cm ebatlarında uygulanabilen hissedilebilir yüzey ürünlerimizin teknik özellikleri ve hissedilebilir yüzey fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm hissedilebilir yüzey ürünlerimiz yürürlükteki mevzuat ve standartlara (TS ISO 23599- TS 13536) uygun olarak üretilmektedir. Hissedilebilir yüzey ürünlerimizde bir çok ürünümüzün TSE belgesi mevcuttur.

Hissedilebilir yüzey ürünlerimizde hammadde olarak dünyanın en büyük ve en kaliteli Termoplastik Poliüretan üreticilerine ait hammaddeler ile üretim yapmaktayız.

Ürünlerimizin uygulanması için kullanılan ve ürünlerimiz ile birlikte satışa sunulan bantları ve sıvı yapıştırıcıları dünya markası kimya şirketlerinden tedarik etmekteyiz.

 

 • Tüm ürünlerimiz iç ve dış mekanlarda kolaylıkla ve güvenle uygulanabilmektedir.

 • Ürünlerimizin mekanik mukavemetleri yüksektir.

 • Ürünlerimiz kir tutmaz, genel temizlik ürünleri ile kolayca temizlenebilir.

 • Alkali ve asidik özellikli kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.

 

Erişilebilirlik hizmetlerinde kullanılan ürünlerin ve en önemli erişilebilirlik ürünlerinden olan hissedilebilir yüzey çeşitlerimizin web sayfamızda yer almayan bir çok farklı modeli bulunmaktadır. Web sayfamızda bulamadığınız erişilebilirlik ürünleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CRC Marka Kılavuz İzli Hissedilebilir Yüzey 30x30 cm.jpg

30X30 CM KILAVUZ İZLİ HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY / HİSSEDİLEBİLİR ZEMİN

•    Ürün Ölçüleri : 30x30 cm - 4 adet kılavuz iz kabartma dokusu
•    Ürün Hammaddesi : Termoplastikpoliüretan (TPU)
•    Kullanım amacı: Görme engelli bireylerin güvenli bir şekilde gidecekleri istikamette yönlendirilmelerini sağlamak
•    Kullanım alanları : İç ve dış mekanlarda kullanılabilen bu görme engelli yolu ürünümüz çift komponentli poliüretan yapıştırıcı ile zemine sabitlenmektedir. Üzerinde yer alan kılavuz iz dokusu ile engelli bireylerin güvenli bir şekilde hareket edebilmelerini sağlamaktadır.

CRC Marka Paralel Dizilimli Uyarıcı Hissedilebilir Yüzey.jpg

30X30 CM PARALEL DİZİLİMLİ UYARICI HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY - GÖRME ENGELLİ BANDI

 • Ürün Ölçüleri : 30x30 cm - 25 adet uyarı noktası kabartma dokusu 

 • Ürün Hammaddesi : Termoplastikpoliüretan (TPU)

 • Kullanım amacı: Görme engelli bireylerin güvenli bir sekilde durmalarını ve/veya yön değistirmelerini sağlamak

 • Kullanım alanları : İç ve dış mekanlarda kullanılabilen paralel dizilimli uyarıcı hissedilebilir zemin ürünümüz çift komponentli poliüretan yapıştırıcı ile zemine sabitlenmektedir. Üzerinde yer alan uyarıcı iz dokusu sayesinde engelli bireylerin tehlike oluşturabilen alanlar hakkında bilgi sahibi olmalarını ve/veya güvenle yön değiştirebilmelerini sağlamaktadır.

Tabansız Nokta Çubuk Hissedilebilir Yüzey CRC.jpg

NOKTA ÇUBUK TABANSIZ HİSSEDİLEBİLİR KILAVUZ VE UYARICI YÜZEY - HİSSEDİLEBİLİR ZEMİN

 • Ürün Ölçüleri : 30x30 cm uygulanabilen tekil kılavuz ve uyarı noktaları

 • Ürün Hammaddesi : Termoplastikpoliüretan (TPU) veya Polyamid + 1 mm yüksekliğinde çift taraflı VHB bantlı

 • Kullanım amacı: Görme engelli bireylerin güvenli bir sekilde gidecekleri istikamette yönlendirilmelerini, durmalarını veya yön değistirmelerini saglamaktır. Tabansız görme engelli yürüme yolu ürünümüz zemine yüksek kaliteli endüstriyel bantlarla monte edilmektedir. Yapıştırma veya vidalı ürünlere zemine zarar vermemekte, tasarıma önem veren kuruluşlar için daha dekoratif ve güvenli bir erişilebilirlik uygulaması olmaktadır.

CRC Paslanmaz Çelik ve PA Hammadde Hibrit Hissedilebilir Uyarıcı ve Kılavuz Yüzeyler 2_edi

PASLANMAZ ÇELİK VE POLYAMİD HİBRİT KAMALI HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY

Paslanmaz çelik ve polyamid hammaddeden üretilen (polimer+metal) kamalı hissedilebilir yüzey ürünlerimiz zemine paslanmaz çelik vidalarla sabitlenmektedir. Ürünümüz iç ve dış mekanlarda güvenle kullanılmaktadır.

40x40 CRC Hissedilebilir Yüzey Kılavuz İz.jpg

40X40 CM KILAVUZ İZLİ HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY - HİSSEDİLEBİLİR ZEMİN

 • Ürün Ölçüleri : 40x40 cm - 6 adet kılavuz iz kabartma dokusu

 • Ürün Hammaddesi : Termoplastikpoliüretan (TPU)

 • Kullanım amacı: Görme engelli bireylerin güvenli bir şekilde gidecekleri istikamette yönlendirilmelerini sağlamak

 • Kullanım alanları : İç ve dış mekanlarda kullanılabilen bu görme engelli yolu ürünümüz çift komponentli poliüretan yapıştırıcı ile zemine sabitlenmektedir. Üzerinde yer alan kılavuz iz dokusu ile engelli bireylerin güvenli bir şekilde hareket edebilmelerini sağlamaktadır.

40x40 CRC Hissedilebilir Yüzey Uyarıcı İz.jpg

40X40 CM PARALEL DİZİLİMLİ UYARICI HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY - GÖRME ENGELLİ BANDI

 • Ürün Ölçüleri : 40x40 cm - 49 adet uyarı noktası kabartma dokusu

 • Ürün Hammaddesi : Termoplastikpoliüretan (TPU)

 • Kullanım amacı: Görme engelli bireylerin güvenli bir şekilde durmalarını ve/veya yön değiştirmelerini sağlamaktır.

 • Kullanım alanları : İç ve dış mekanlarda kullanılabilen paralel dizilimli uyarıcı hissedilebilir zemin ürünümüz çift komponentli poliüretan yapıştırıcı ile zemine sabitlenmektedir. Üzerinde yer alan uyarıcı iz dokusu sayesinde engelli bireylerin tehlike oluşturabilen alanlar hakkında bilgi sahibi olmalarını ve/veya güvenle yön değiştirebilmelerini sağlamaktadır.

CRC 30x30 Tabansız Üstten 3 Delikli Kamalı Hissedilebilir Kılavuz Yüzey ve Akıllı Vidaları

POLYAMİD VEYA TPU HAMMADDE KAMALI HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY

Polyamid veya TPU hammaddeden üretilen üstten 3 veya 4 delikli kamalı hissedilebilir kılavuz yüzey ve uyarıcı yüzey ürünlerimizi ve dış mekanlarda güvenle uygulanabilmektedir.

CRC Paslanmaz Çelik Hissedilebilir Yüzey Kılavuz İz.jpeg

304 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY

 • Ürün Ölçüleri : 30x30 cm

 • Kullanım amacı: 304 kalite paslanmaz çelik ürettiğimiz hissedilebilir yüzey ürünlerimiz, tasarıma önem veren banka, AVM, havalimanı gibi alanlar için tercih edilmekte olup uzun yıllar kullanım imkanına sahiptir.

 • Kullanım alanları: Paslanmaz çelik hissedilebilir zemin ürünümüz iç ve dış mekanlarda güvenle kullanılabilmektedir. İç mekan ürünlerimiz yüksek kaliteli endüstriyel VHB bantlarla zemine uygulanabilirken dış mekan ürünlerimiz paslanmaz çelik vidalarla yere monte edilebilmektedir.

MS58 PİRİNÇ HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY

 • Ürün Ölçüleri : 30x30 cm

 • Kullanım amacı: MS58 pirinç hammaddeden ürettiğimiz bantlı veya vidalı hissedilebilir yüzey ürünlerimiz, tasarıma önem veren banka, AVM, havalimanı gibi alanlar için tercih edilmekte olup uzun yıllar kullanım imkanına sahiptir.

 • Kullanım alanları: Pirinç hissedilebilir zemin ürünümüz iç ve dış mekanlarda güvenle kullanılabilmektedir. İç mekan ürünlerimiz yüksek kaliteli endüstriyel VHB bantlarla zemine uygulanabilirken dış mekan ürünlerimiz paslanmaz çelik vidalarla yere monte edilebilmektedir.

Görme_Engelliler_için_Asistan_Yardım_Noktası_edited.png

ASİSTAN YARDIM NOKTASI

Kullanım amacı: Engelli bireylerin kısa süre içerisinde yardım alabilmelerini sağlamak amacıyla üretilmiştir. Üzerinde görme engelli bireyleri ürün kullanımı hakkında bilgilendirebilmek amacıyla braille alfabeli kabartma bilgilendirme levhası bulunmaktadır.

CRC_Latin_ve_Braille_Alfabeli_PVC_Küpeştelik_Levhası.png

ALÜMİNYUM / PVC BRAILLE KABARTMA KÜPEŞTELİK LEVHASI

Kullanım amacı: Görme engelli bireyleri merdiven küpeşteliklerinde yer alan braille alfabeli levhalar ile bilgilendirmek amacıyla üretilmiştir. Alüminyum ve PVC sticker şeklinde olmak üzere iki farklı modeli mevcuttur.

CRC 60x90 cm veya 70x100 cm Paslanmaz Ayaklı Braille Alfabeli Bilgilendirme Planı ve Panos

BRAILLE ALFABELİ KABARTMA KAT PLANI / KABARTMA HARİTA

Kullanım amacı: Engelli bireylerin bulundukları yer/bina ile ilgili olarak ihtiyaç duyacakları bilgileri latin ve braille alfabeli kabartma yazılar/semboller vasıtasıyla alabilmelerini sağlamak amacıyla üretilmiştir. İstenilen ebatlarda üretilebilmektedir.

Braille Alfabeli Asansör İçi Enformasyon ve Kat Planı Bilgilendirme Levhası

BRAILLE ALFABELİ KABARTMA ASANSÖR ENFORMASYON BİLGİ PANOSU

Kullanım amacı: Görme engelliler için üretilen braille alfabeli wc-bilgilendirme yönlendirme levhaları, görme engellilerin ulaşmasını istedikleri oda veya yerlere konulan görme engelli bireyleri braille alfabeli kabartma yazı ile bilgilendiren levhalardır.
Kullanım amacı: Asansör içine yerleştirilen bilgilendirme levhası sayesinde görme engelli bireyler bulundukları bina ve kullandıkları asansör ile ilgili bilgi sahibi olabilmekte, asansör kullanım talimatlarına erişebilmektedirler.
Standart olarak A4 ebatlarında üretilen asansör bilgilendirme levhası istenildiği takdirde farklı ebatlarda da üretilebilmektedir.

Acil Durum Sesli Işıklı Yönlendirme Cihazı

ACİL DURUM SESLİ IŞIKLI YÖNLENDİRME CİHAZI

Kullanım amacı: Sesli ve ışıklı yönlendirme cihazı acil durumlarda noktasal sesli tarif ve anonslarla yön tarifine başlar ve flaşörlü ikaza başlayarak yangın alarm sistemi veya acil durum butonları manuel olarak devre dışı bırakılana kadar engellileri bulundukları binadan çıkabilmeleri için çıkış kapılarına yönlendirir ve güvenle acil çıkış tahliyesini sağlar.

İndüksiyon_Döngü_Cihazı_edited.png

İNDÜKSİYON DÖNGÜ CİHAZI / İNDÜKSİYON DÖNGÜ SİSTEMİ / AKILLI İŞİTME SİSTEMİ

Kullanım amacı: İndüksiyon Döngü Cihazları / İndüksiyon Döngü Sistemleri (Akıllı İşitme Sistemi), ses kaynağı ile dinleyici arasındaki iletişimi bozan çevresel faktörleri ortadan kaldırarak işitme cihazının yetersiz kaldığı durumlarda işitme kaybı yaşayan engelli bireylere yardımcı olmak amacıyla üretilmiştir. Banko ve salon tipi olmak üzere iki modeli bulunmaktadır.

Engelli Yardım Çağrı Sistemi

ENGELLİ YARDIM ÇAĞRI SİSTEMİ

Kullanım amacı: Pratik ve ekonomik engelli yardım çağrı sistemi duvar tipi çağrı paneline, mobil saat veya kemer tipi çağrı cihazına veya sabit noktaya konmuş sesli ışıklı çağrı alıcı ünitelerine yardım uyarı sinyali göndererek engelli bireyin yardım almasını sağlamaktadır.

Hasta Acil Durum WC Engelli İpli Çağrı Sistemi

ACİL DURUM WC ENGELLİ İPLİ ÇAĞRI SİSTEMİ

Kullanım amacı: Engelli wc ve banyolarında kullanılan acil durum engelli ipli çağrı sistemi ürünü, ipin çekilmesi halinde acil yardım sinyali gönderilerek engelli bireyin yardım almasını sağlamaktadır. Hastaneler başta olmak üzere umuma açık alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

İşitme Engelliler İçin Acil Durum Titreşimli Oda Uyarı Sistemi

İŞİTME ENGELLİLER İÇİN ACİL DURUM TİTREŞİMLİ ODA UYARI SİSTEMİ

Kullanım amacı: Hastane, otel, yurt ve pansiyon hizmeti verilen binalarda işitme engelli bireylerin yangın veya acil durumlarda yataklarında uyandırılmaları ve oda içerisinde uyarılmaları için geliştirilmiş titreşimli ve ışıklı oda uyarı sistemidir.

Engelli Otopark Alanı Boyaması ve Engelli Park Yeri Levhaları.jpg

ENGELLİ OTOPARK BOYAMASI VE ENGELLİ PARK ALANI LEVHALARI

Türk standartlarına ve mevzuata göre otoparklarda engelli araçlarına ayrılacak alan sayısı ve otopark alanına ait gereklilikler düzenlenmiştir. CRC olarak engelli otopark alanlarının standartlara uygun olarak hazırlanması için otopark boyamaları yapmakta ,engelli otopark levhalarını ürün portföyümüzde bulundurmaktayız.

CRC Engelliler İçin Akülü Araç Şarj İstasyonu_edited.png

ENGELLİLER İÇİN AKÜLÜ ARAÇ ŞARJ İSTASYONU

CRC Engelliler İçin Akülü Araç Şarj İstasyonu ürünümüz akülü araçların güvenle şarj edilebilmesi için iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere 2 farklı modelde üretilmektedir. Üzerinde yer alan dijital ekran sayesinde bulunduğu kurum/alanla ilgili tanıtıcı paylaşım yapılabilmektedir.

CRC 60x60 cm Paslanmaz Çelik Hissedilebilir Şaşırtmalı Uyarıcı Yüzey Yakın Görünüm.jpg

60X60 CM PASLANMAZ ÇELİK ŞAŞIRTMALI DİZİLİM HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY

60x60 cm Paslanmaz Çelik Hissedilebilir Uyarıcı Yüzey ürünümüz 304 kalite paslanmaz çelikten blok olarak üretilmektedir. Bu ürünümüz yoğun kullanım alanlarına uygun olup, iç ve dış mekanlarda güvenle kullanılabilmektedir.

​7,5 cm Reflektif Cam Uyarı Bandı

7,5 CM REFLEKTİF UYARI BANDI

Reflektif cam uyarı bandı ürünümüz standartlarda belirtilen şekilde, belirli genişliğin üzerindeki cam yüzeylere güvenle uygulanmaktadır.

Engelli Yardım Çağrı Butonu_edited.jpg

ENGELLİ YARDIM ÇAĞRI BUTONU - ÇAĞRI ZİLİ

Müşterilerimizin talep ettiği doğrultuda tamamen müşteriye özel olarak üretilen, üzerinde kabartma halde Braille ve Latin alfabeleri ile bilgilendirmeler yer alan engelli yardım çağrı butonu ürünümüz, engelli bireylerin görevli personelden yardım alabilmelerini sağlamak üzere üretilmektedir.

A3-A4 Ebatlarında Braille Alfabeli Bilgilendirme Levhası_edited.jpg

BRAILLE ALFABELİ BİLGİLENDİRME LEVHASI

Müşterilerimizin talebi doğrultusunda ürettiğimiz braille alfabeli bilgilendirme levhalarımız, üzerilerinde yer alan braille ve latin alfabesi ile yazılan bilgiler hakkında bireylerin bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla üretilmektedir. Genellikle A3 veya A4 ebatlarında ürettiğimiz ürün ölçüleri müşterilerimizin talebi doğrultusunda değişebilmektedir.

bottom of page