top of page
  • cercinli

Açık veya Kapalı Alanlar İçin Tasarlanan Navigasyon Destekli Hasta, Engelli ve Birey Yönlendirme Sis


CRC Kapalı Alan Navigasyon Yönlendirme Sistemleri

Açık veya Kapalı Alanlar İçin Tasarlanan Navigasyon Destekli Hasta, Engelli ve Birey Yönlendirme Sistemimiz, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmekte olup, hastalar ve engelli bireyler başta olmak üzere tüm insanlar tarafından rahatlıkla kullanılabilmekte ve büyük faydalar sağlamaktadır.


Sistem sayesinde kullanılan mekanların fiziksel altyapı kapasitesi geliştirilerek, teknolojik hizmet erişilebilirliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Sistem, hastane, alışveriş merkezi, havaalanları, kamu binaları gibi büyük ve karmaşık alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.


Sistem ile birlikte binalar içerisinde belirlenen alanlara kiosk cihazları yerleştirilmekte, stratejik noktalarda konumlandırılan lokasyon tanımlama cihazları (beacon) ile sistem çalışır hale getirilmektedir. Yerleştirilen kiosklar ile birlikte IOS ve Android tabanlı uygulamalarla da mobil cihazlarla navigasyon sisteminin kullanımı sağlanmaktadır.


Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç ayrı dilde kullanım yapılabilmektedir. Sesli ve yazılı (görsel) bilgilendirme yapan sistem sayesinde açık veya kapalı alanlarda alternatif rota oluşturulabilmektedir.


Sistem bina içerisinde yer alan vericiler sayesinde herhangi bir internet bağlantısına gerek olmadan kullanılabilmektedir.


Sistem sayesinde bireylerin istedikleri noktaya en kısa ve en kolay şekilde ulaşabilmesi sağlanmaktadır.


Klasik navigasyon sistemleri bina içi gibi kapalı alanlarda yetersiz kalmaktadır. Ayrıca tamamen kullanıldığı alana özel olarak tasarlanmış olan kapalı alan navigasyon- yönlendirme sistemi, daha efektif çözümler üretmektedir.

70 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page